Protan Çatı Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgiler.

1972'den beri çatı kaplamaları ve membranlar tedarik eden Protan, ürünlerinin uzun ömrünü İskandinav iklimindeki uzun yıllara dayanan deneyimlerden ve kendi ve harici laboratuvarlarında yapmış olduğu kapsamlı testlerini belgeleyebilir. testlerle belgelemiştir.

Protan tarafından kullanılan tüm hammaddeler, düzenli şekilde denetlenen tedarikçilerden temin edilmekte ve üretime girmeden önce test edilmektedir. üretime girmeden önce test edilen tüm gelen malzemelerle düzenli olarak denetlenen tedarikçilerden temin edilmektedir.

Bir çatı kaplamasının özellikleri, kalitesi ve ömrü, hammaddelerin kalitesi ile belirlenir.

İskandinav iklimi için tasarlandıİskandinav İklim Şartlarına Göre Tüm Dünya İçin Tasarlandı

Çatı kaplamalarımız ve membranlarımız çok esnektir ve her türlü aşırı hava şartlarına karşı dayanıklıdır/ dayanır. Aşırı  Sert İskandinav iklimi için geliştirilmiştir, bu nedenle düşük sıcaklıklarda malzeme teknik özelliklerine özel dikkat gösterilmiştir. Uzun süreli testler, 30 yıl sonra bile Protan'ın çatı kaplamalarının ve membranlarının hala faydalı özelliklerini koruduğunu ve beklenen ömürlerinin ötesinde uzun yıllar çalışacağını göstermektedir.

Komple sistem

Çatı ustası eğitiminden montaja, kurulum sonrası muayene ve bakım programlarına kadar ürünlerimizin ve çözümlerimizin kalıcı olmasını sağlamak için komple bir çatı sistemi geliştirdik.

Protan'ın Test Laboratuvarı

Drammen, Norveç'teki ve GOSB Türkiye’de ki laboratuvarımızda laboratuvarlarımızda tüm çözümlerimizi ve ürünlerimizi, hammaddeleri ve üretim süreçlerini inceleyerek geliştiriyor ve test ediyoruz. Laboratuvar, hammaddeleri ve ürünleri test etmek ve belgelemek için katı rutinleri takip etmemizi gerektiren Det Norske Veritas tarafından onaylanmış ve denetlenmiştir .

Çevre ve sürdürülebilirlik

Protan, ISO 9001 ve ISO 14001'e uygun kalite ve çevre yönetim sistemlerine sahiptir ve ürünlerimiz Çevresel Ürün Beyanlarına sahiptir. Bu, Protan çatısının şunları doğrular:mümkün olan en düşük CO2 ayak izine sahiptir;üretim sırasında en düşük enerji tüketimine sahiptir;REACH onaylı hammaddelerden üretilmiştir;çevreye kimyasal sızmaz;emisyon içermez;şantiyede minimum atık bırakır;taşıma sırasında çevresel etkiyi azaltarak mümkün olan en düşük ağırlığa sahiptir.Ürünler ,Sintef Building and Infrastructure, BBA (British Agreement Board), SITAC, FM (Factory Mutual)vb. gibi çeşitli akredite test enstitüleri tarafından üçüncü taraf denetimine tabidir.Protan ayrıca İsveç BASTA onayına sahiptir. Bu, Protan çatı kaplamasının çevreye duyarlı PVC'den yapılmasını sağlar. Protan çatının yaşam döngüsü boyunca toplam çevresel etkisi, üçüncü taraflarca onaylanmış çevresel beyanlarla çizilmiştir. Protan çatı kaplamaları diğer geleneksel ürünlerle karşılaştırıldığında:Sera etkisi üzerinde% 30 daha az etki;Nakliye sırasında% 80 daha az çevre etkisi;Çatıda depolanmış% 70 daha az hammadde enerjisi.Hedefimiz değer zincirindeki toplam kaynak tüketimini azaltmaktır ve Protan Çatı Kaplama da BREEAM puanlarına ulaşmaktadır. Ayrıca, RoofCollect ile eski çatı kaplamalarının kurtarılması konusunda da işbirliği yapıyoruz ( www.roofcollect.com ).

Onaylanmış dayanıklılık

Avrupa!nın en büyük bağımsız araştırma kurumu SINTEF ve BBA ürünlerimizin ömrünü değerlendirdi; SINTEF Building and Infrastructure ve the British Board of Agrément (BBA) sonuçlarına göre PROTAN'ın çatı ömrünü değerlendirdi "Hızlandırılmış ayrışma testleri ve performansı içinde hizmet, fiziksel özelliklerin tatmin edici bir şekilde muhafaza edildiğini doğruladı. Mevcut tüm kanıtlar Protan’ın  Mekanik Olarak Sabitlenmiş Tutturulmuş PVC Çatı Membranlarının 30 yılı aşan bir ömre sahip olması gerektiğini gösteriyor.

Uzun yaşam Uzun Ömür

Uzun süreli testler, Protan'ın çatı kaplamalarının ve membranlarının esnekliklerini koruduğunu ve 30 yıl sonra bile uzun bir kalıntı ömrüne sahip olması gerektiğini göstermektedir.

Kendiliğinden söndürme

Protan çatı kaplamaları kendiliğinden sönen PVC'den yapılmıştır. Tüm birleşimler sıcak hava kaynak makineleri ile gerçekleştirilir. Bu, çatının yangına dayanıklılığını daha da artırır ve özellikle çatılar yenilendiğinde önemlidir. Protan çatı kaplamasının düşük ağırlığı, hammadde enerjisinin çatı üzerinde minimum depolanmasını sağlar.Sıcak hava kaynağı ile ilgili filmimizi görmek için BURAYA tıklayın .Soyma testi ile ilgili filmimizi izlemek için BURAYA tıklayın .